Więcej informacji

29.102012

Karetki Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu wyposażone w system SMOK

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu to jedna z najnowocześniejszych placówek zdrowia w kraju, w której każdego roku hospitalizowanych jest 43 tysiące pacjentów i przeprowadzanych jest ponad milion badań. Przyjmuje on chorych z całego kraju, a w szczególności z powiatów grudziądzkiego, brodnickiego, świeckiego oraz powiatów ościennych w tym leżących w sąsiadujących województwach.

W celu usprawnienia oraz zagwarantowania szybkich i efektywnych działań ratowniczych, Szpital wyposażył 28 posiadanych karetek w system SMOK firmy ELTE GPS służący do monitorowania pojazdów.

Zaimplementowane rozwiązanie śledzi bieżącą pozycję pojazdów ratowniczych, ich kierunek ruchu, jak również przebyte przez nie trasy, stan licznika, obroty silnika, poziom zużycia paliwa. Informacje zbierane przez system są gromadzone i poprzez wdrożone oprogramowanie użytkownik ma do nich dostęp, dzięki czemu może je według swoich potrzeb przetwarzać, przeszukiwać i wyświetlić zgodnie z wybranymi przez siebie kryteriami w formie tabel lub wykresów. Dodatkowo wraz z systemem SMOK w pojazdach zainstalowano terminale PDA, za pomocą których przekazywane są zlecenia na wyjazd karetek i przesyłane do dyspozytora statusy aktualnie wykonywanych czynności. Terminale dają również, możliwość automatycznej nawigacji do miejsca zgłoszenia. Wdrożony dla Szpitala system dostarcza ważne informacje, które są szczególnie pomocne w planowaniu i zarządzaniu flotą karetek.

ZAUFALI NAM