Więcej informacji

14.022013

System SMOK w Spółce MM Group

Lider sprzedaży detalicznej i hurtowej węgla w Polsce, Spółka MM Group w związku z dynamicznym rozwojem sieci sprzedaży na terenie całej Polski wyposażyła ponad 200 samochodów dostawczych w System Monitowania Pojazdów SMOK.

Rozbudowa posiadanej floty samochodów dostawczych i wynikająca z tego faktu konieczność wsparcia kontroli czasu pracy oraz realizacji zleceń zrodziła potrzebę wdrożenia systemu lokalizacji GPS firmy Elte GPS. Rozwiązanie umożliwia bieżący podgląd ruchu pojazdów na cyfrowej mapie oraz analizę informacji rejestrowanych przez urządzenia GPS.

Podstawowym elementem systemu są sterowniki pojazdowe, które poprzez sieć GSM przesyłają do bazy informacje o pozycji pojazdu, prędkości, kierunku jazdy. Dodatkowo dzięki podpięciu pod interfejs CAN uzyskano możliwość kontroli paliwa oraz innych parametrów eksploatacyjnych pojazdów. Dostęp do sytemu następuje poprzez przeglądarkę z dowolnego komputera z dostępem do internetu. Użytkownik na bieżąco może obserwować na mapie w systemie przemieszczające się pojazdy oraz tworzyć raporty na podstawie zgromadzonych danych. Wdrożone w MM Group rozwiązanie wspomaga kontrolę pracy floty pojazdów firmy, a co za tym idzie wpływa na poprawę jakości świadczonych usług.

ZAUFALI NAM