Więcej informacji

29.122014

Monitorowanie ambulansów w Poznaniu

Rejonowa Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny ZOZ w Poznaniu wyposażyła ponad 40 posiadanych ambulansów w system SMOK firmy ELTE GPS. Podstawowa funkcja systemu to przesyłanie do dyspozytora informacji o lokalizacji i kierunku ruchu ambulansów, co wspiera efektywność prowadzonych działań ratowniczych.

W ambulansach zamontowano również 8” terminale PDA, które umożliwiają obustronną komunikację z dyspozytorem, a poprzez zainstalowane oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa, wyznaczanie trasy oraz nawigację do miejsca zdarzenia.

Zainstalowany moduł CAN rejestruje parametry pracy pojazdu takich jak: obroty silnika, stan licznika, poziom i zużycie paliwa, a moduł identyfikacji kierowcy pozwala na szczegółowe rozliczanie czasu pracy załogi karetki.

Wdrożone rozwiązania są doskonałym narzędziem wspomagającym planowanie zadań ratowniczych i umożliwiającym sprawne zarządzanie flotą karetek, które nie tylko przyczynia się do redukcji kosztów, ale przede wszystkim pozwala na efektywne wykorzystanie ambulansów i poprawę czasu dotarcia do poszkodowanych.

ZAUFALI NAM