Więcej informacji

12.062015

Podsumowanie konferencji - Zastosowanie technologii GPS oraz elektronicznych kart drogowych w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych

"Zastosowanie technologii GPS oraz elektronicznych kart drogowych jako systemu wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi na przykładzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawa" to temat konferencji zorganizowanej przez firmę Elte GPS, która odbyła się 11 czerwca 2015 roku w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie.

Motorem do jej zorganizowania było wdrożenie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie, systemu zarządzania transportem. W systemie tym funkcjonalność dotycząca zarządzania transportem i zleceniami została zintegrowana z systemem monitorowania pojazdów Smok produkcji firmy Elte GPS. Za rozwiązanie to warszawskie Przedsiębiorstwo otrzymało tytuł Lidera Informatyki 2014 w kategorii Sektor użyteczności publicznej w najbardziej prestiżowym konkursie branży IT w Polsce, organizowanym przez magazyn Computerworld.

Funkcjonalność rozwiązania, rezultaty i korzyści z zastosowania systemu zaprezentował przedstawiciel MPWiK Warszawa Pan Marcin Wydacki, który wyjawił receptę na obniżenie kosztów dotyczących utrzymania floty pojazdów w przedsiębiorstwie wodociągowym. Zwrócił on uwagę na fakt, że w wyniku wdrożenia systemu SMOK zużycie paliwa dla całego przedsiębiorstwa zmalało o 30% w skali roku. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania spowodowało zmniejszenie ilości przejechanych kilometrów o 18 %. Zastosowanie elektronicznych kart drogowych w MPWiK m.st. Warszawa pozwoliło na eliminację 20 tysięcy papierowych dokumentów generowanych co miesiąc .

Opierając się na sukcesie rozwiązania używanego przez Warszawskie Wodociągi przedstawiciele Elte GPS zaprezentowali gamę rozwiązań skierowanych nie tylko do przedsiębiorstw wodociągowych, ale również zajmujących się odbiorem odpadów komunalnych.

W trakcie konferencji można było uzyskać wiedzę na temat funkcjonowania modułu lokalizacji, modułu mapowego, monitorowania zabudowy, identyfikacji kierowcy, terminala PDA, rejestracji obrazu, kontroli paliwa czy też elektronicznych kart drogowych. Oprócz prezentacji na uczestników czekały specjalne ekspozytory, które umożliwiały praktyczne sprawdzenie działania przedstawianego systemu SMOK.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja Pana Andrzej Nowaka, który w porywający sposób przestawił tematykę związaną z kradzieżą paliwa. W swojej prezentacji wielokrotnie podkreślał wysoką wagę dokonywania przeglądów instalacji paliwowej pojazdów oraz omówił rozwiązania wspomagające zarządzanie gospodarką paliwową, sposoby wykrywania nadużyć oraz zabezpieczania się przed ich wystąpieniem.

Konferencję można uznać za sukces organizacyjny i merytoryczny. Wzięło w niej udział blisko 70 uczestników reprezentujących przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne z całej Polski.

Na zakończenie konferencji wszyscy jej uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego.

Przybyłym na konferencję gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i mamy nadzieję, że wydarzenie było źródłem inspiracji i bodźcem do działań prowadzących do efektywnego zarządzania flotą pojazdów w przedsiębiorstwie.

Poniżej prezentujemy materiały konferencyjne z możliwością ich pobrania.

Zastosowanie technologii GPS oraz elektronicznych kart drogowych w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych

Galeria zdjęć wykonanych podczas konferencji

ZAUFALI NAM