Więcej informacji

16.082017

System informacji pasażerskiej w Kolejach Mazowieckich

Od początku sierpnia pasażerowie Kolei Mazowieckich mogą korzystać z systemu informacji pasażerskiej produkcji Elte GPS.

Rozwiązanie to zostało wdrożone w ramach realizacji europejskiego projektu RUMOBIL. W pojazdach Kolei Mazowieckich zostały zainstalowane urządzenia GPS, dzięki którym informacje o lokalizacji pociągów przekazywane są do systemu, a następnie do specjalnie zaprojektowanej aplikacji mobilnej, infokiosków oraz strony www dla urządzeń stacjonarnych.

Na potrzeby klienta, Elte GPS stworzyło aplikację TropKM instalowaną na urządzeniach mobilnych. Dzięki niej pasażerowie otrzymują dostęp do systemu śledzenia pociągów na liniach Nasielsk – Sierpc oraz Sierpc – Płock – Kutno, jak również do wyszukiwarki połączeń wszystkich pociągów Kolei Mazowieckich. Aplikacja umożliwia podgląd pozycji pociągów na wyżej wymienionych trasach, zarówno na interaktywnej mapie jak i na liście przebiegu trasy wybranego pociągu. Aplikacja daje możliwość sprawdzenia aktualnego rozkładu jazdy pociągów oraz wyszukiwania najbliższych stacji na podstawie lokalizacji użytkownika. Z myślą o pasażerach, którzy informacje o ruchu i rozkładzie pociągów pozyskują przy wykorzystaniu urządzeń stacjonarnych powstała strona www z funkcjonalnością, jak w aplikacji mobilnej.

W Sierpcu oraz Płocku zostały zamontowane kioski informacyjne wraz z oprogramowaniem, które umożliwiają pasażerom dostęp do informacji przydatnych przy podróży pociągami Kolei Mazowieckich. Urządzenia wyposażone są w duży ekran dotykowy oraz tradycyjną klawiaturę, pozwalającą na nawigowanie oraz poruszanie się po wyświetlonej stronie. Kioski dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Aplikacja mobilna TropKM z informacją pasażerską

ZAUFALI NAM