Więcej informacji

Prace badawczo-rozwojowe

Firma Elte GPS stale pracuje nad rozbudową funkcjonalną elementów składowych oferowanych systemów tak aby zapewnić klientom nowoczesne rozwiązania, dostosowane do ich potrzeb.

Samochód elektryczny

Oprócz prac badawczo-rozwojowych dotyczących produktów ściśle związanych z monitorowaniem i zarządzaniem flotą pojazdów Elte GPS uczestniczy w rozwoju proekologicznych technologii.

W latach 2009-2011 Elte GPS uczestniczyło w realizacji projektu "Dostawy sprzętu do stacji monitorowania (GPS) oraz przygotowania i wykonania testów trakcyjno-ruchowych samochodów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą".

Firma Elte GPS zaprojektowała i wdrożyła system monitoringu dla pojazdów elektrycznych, słupków doładowczych oraz oprogramowania stacji. Dzięki systemowi SMOK autorstwa Elte GPS możliwa była bieżąca obserwacja pozycji samochodów elektrycznych na mapie oraz ich parametrów eksploatacyjnych, co zwiększyło bezpieczeństwo i wspomagało ich optymalne wykorzystanie. System pozwolił także na obserwację parametrów urządzeń ładujących, zapewniło to stały wgląd w pobór prądu oraz częstotliwość i długość doładowań.

Firma na bieżąco bierze udział w wydarzeniach takich jak targi KOMTECHNIKA / POLEKO, które stanowią forum wymiany doświadczeń na temat przyjaznych środowisku rozwiązań dla przemysłu.

Elte GPS w kooperacji z EVPL Sp. z o.o. i Akademią Morską w Gdyni współpracuje z siecią Dealerską Fiata w Polsce w zakresie konwersji aut spalinowych na auta elektryczne czego efektem jest Fiat Panda napędzany energią elektryczną.

Przekonwertowany na samochód elektryczny Fiat Panda

Sportowy samochód elektryczny SMOK

W wyniku współpracy firmy Elte GPS z Akademią Morską w Gdyni powstała, również pierwsza w Polsce prototypowa konstrukcja elektrycznego pojazdu sportowego. Model ten po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów KOMTECHNIKA / POLEKO 2012 w Poznaniu w dniach 20-23.11.2012 r. Samochód SMOK jest całkowicie zasilany z akumulatorów elektrycznych.

Sportowy samochód elektryczny

Wśród naszych klientów w zakresie konwersji aut na auta elektryczne są: P.H.U Auto-Mobil multidealer Fiat, Chrysler, Lancia, Hyundai, Tauron S.A., serwis pojazdów Energa S.A.

Informacje na ten temat znajdą Państwo tutaj:

AC/DC to nie tylko zespół. To Panda

Demonstracja punktu ładowania pojazdów w materiale filmowym prezentującym samochody elektryczne na stronie Trójmiasto.pl

Samochody elektryczne w siedzibie Elte GPS

Prezentacja samochodów elektrycznych na Międzynarodowych Targach Techniki Komunalnej KOMTECHNIKA i Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO w 2011 roku

ZAUFALI NAM